Blog

Sprawdź, co dzieje się w branży
Transport niskopodwoziowy i platformowy – przewóz gabarytów specjalistycznymi naczepami
Piątek, Wrzesień 29, 2023
Przewozy ponadnormatywne wymagają specjalnego przeprowadzenia. Zazwyczaj wykonuje się je specjalistycznymi środkami transportu. W transporcie morskim są to specjalnie przystosowane platformy zabezpieczane na statkach, w transporcie lotniczym odpowiednio przystosowane samoloty. W transporcie kolejowym transporty ponadnormatywne wykonuje się w zabezpieczonych kontenerach, a w przypadku transportu drogowego są to zazwyczaj specjalne naczepy.
 Jak zadbać o bezpieczeństwo towaru w transporcie?
Piątek, Sierpień 25, 2023 #bezpieczeństwo #transport #załadunek
Zadaniem branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej jest, ażeby każdy ładunek zamówiony przez klienta dojechał na czas do miejsca docelowego. Nie termin jest jednak w tym przypadku najważniejszym czynnikiem. Zdecydowanie bardziej liczy się poprawne zabezpieczenie towaru i jego skuteczny dojazd do odbiorcy.
Transport a spedycja – jaka to różnica?
Piątek, Lipiec 28, 2023 #transport #spedycja #różnice
Ludzie spoza branży TSL słysząc pojęcia transport i spedycja bardzo często myślą, że to synonimy. Przecież niezależnie, czy skorzystają z usług firmy spedycyjnej, czy z firmy transportowej to cel zostanie osiągnięty. Nastąpi odbiór przesyłek z punktu początkowego i ich doręczenie do punktu docelowego. Warto jednak znać różnicę pomiędzy tymi usługami.
 Co-warehousing w Polsce – na czym polega i dlaczego warto z niego korzystać?
Piątek, Czerwiec 23, 2023 # Co-warehousing #magazynowanie
Co-warehousing w Polsce. Jest on nowością, szansą, hitem, naturalną koleją rzeczy i odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego importera. W dobie licznych zmiennych, niestałości sytuacji międzynarodowej i zmian wynikających z ewolucji modeli biznesowych pojawiło się zapotrzebowanie na zwinne, łatwe do dopasowania rozwiązanie magazynowe.
Szukaj